O nas

Jesteśmy na rynku od ponad 10 lat, posiadamy Certyfikat Ministerstwa Finansóww nr 15405/2006, szkolimy się na bieżąco.

 

Księgowość dla małej firmy

Małe firmy korzystają najczęściej z uproszczonego modelu księgowości. Księgowość dla małej firmy rozliczającej się na podstawie skali podatkowej lub podatku liniowego wymaga prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Jeśli jako formę opodatkowania wybrałeś ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, wówczas narzędziem księgowym stanie się ewidencja przychodów. Podatnicy VAT mają dodatkowy obowiązek w postaci składania deklaracji rozliczeniowych VAT-7. W biurze rachunkowym El-ksiegowosc.pl zyskasz pomoc w prowadzeniu ewidencji w obu wspomnianych tutaj rodzajach. Zajmiemy się za Ciebie sporządzeniem ewidencji zakupu i sprzedaży objętych VAT. Zajmujemy się również rozliczaniem metody kasowej, która bywa uciążliwa i biura księgowe niechętnie podejmują się tego wyzwania.

Nasza oferta dla małych firm obejmuje także ewidencję środków trwałych i zakupu wyposażenia w danym roku podatkowym. Księgowość dla małej firmy obejmuje dodatkowo przygotowanie i złożenie w imieniu klienta deklaracji podatkowych, a także reprezentowanie go w kontaktach z ZUS i podczas ewentualnej kontroli dokonywanej przez organy podatkowe. W El-ksiegowosc.pl zdajemy sobie sprawę z zawiłości niektórych przepisów ustawy o rachunkowości. Z tego powodu oferujemy usługi doradcze w ramach jednego pakietu. Korzystają z nich nie tylko nowi przedsiębiorcy, lecz nawet doświadczeni właściciele firm, poszukujący odpowiedzi na konkretne zagadnienie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, służąc precyzyjną i aktualną informacją.

Outsourcing zadań księgowych dla małej firmy stanowi najlepszą formę połączenia realizacji obowiązków podatkowych i wygenerowania oszczędności. Nie musisz już poświęcać długich godzin na wypełnianie deklaracji. Zrobimy to za Ciebie, gwarantując dostarczenie bezbłędnej dokumentacji do właściwego urzędu.

Księgowość dla spółki

W przeciwieństwie do jednoosobowej działalności gospodarczej, księgowość dla spółki musi przybrać pełną formę, co wynika z zapisów ustawy o rachunkowości. Pełna księgowość wiąże się ze znacznie większymi nakładami czasu i pracy. Złożoność i ilość dokumentacji również wkracza tutaj na zupełnie inny poziom. Prowadząc księgowość dla spółki, musisz tworzyć coroczne sprawozdanie finansowe. Zawiera ono rachunek zysków i strat, bilans aktywów i pasywów, a także informacje dodatkowe, specyficzne dla danej branży. Mimo uciążliwości wielu procesów pełnej księgowości, odpłaca się ona pełnym obrazem stanu finansów spółki i kontrolą nad gospodarowaniem środkami. Jeśli planujesz przekształcenie formy działalności gospodarczej lub potrzebujesz pomocy w prowadzeniu pełnej księgowości, nasza oferta jest dla Ciebie. Księgowość dla spółki w El-ksiegowosc.pl obejmuje pełny pakiet usług ewidencyjnych, organizacyjnych i doradczych, uwalniając Twoje zasoby czasu i gwarantując poprawność na każdym etapie prac.

Inne usługi księgowe – kadry i płace Trójmiasto

Ofertę księgowości dla spółek i małych firm rozszerzyliśmy o kadry i płace. Trójmiasto, jako najważniejszy region działalności biura rachunkowego El-ksiegowosc.pl, otrzymuje od nas inne usługi księgowe w postaci przygotowywania umów pracowniczych, ewidencjonowania urlopów i zwolnień lekarskich oraz wyliczania i wypłacania wynagrodzeń. W ramach kompletnej oferty dla JDG i spółek proponujemy odciążenie przedsiębiorców od żmudnych zadań księgowych, pozwalając im skupić się na rozwoju własnego biznesu.